Strona dla konsultantek firmy oriflame działających online

Prawidłowy demakijaż – zasady, które warto znać

Każda kobieta uwielbia staranny makijaż. Jest to najprostszy sposób na to, by ukryć nasze niedoskonałości a jednocześnie podkreślić zalety naszej urody. Nie każda z nas pamięta jednak o tym, jak ważny jest dokładny demakijaż wykonany wieczorem. Jeśli na naszej skórze zostaną bowiem resztki kolorowych kosmetyków nie tylko zatykamy sobie pory, ale również nie pozwolimy skórze zregenerować się. Brak demakijażu prowadzi również do powstawania wyprysków i reakcji alergicznych.

Z tego właśnie powodu w ofercie Oriflame znajdziemy szeroki wybór kosmetyków do demakijażu. Warto odwiedzić stronę Oriflame.pl i wybrać z nich coś dla siebie. Z prostego powodu – mycie twarzy wodą z mydłem nie tylko może nie pomóc w przypadku kosmetyków wodoodpornych, ale również szkodzi naszej skórze. Mydło zaburza bowiem równowagę skóry a także prowadzi do jej wysuszenia.

W ofercie Oriflame znajdziemy zaś kosmetyki do demakijażu, które skutecznie rozpuszczają nawet wodoodporne preparaty a jednocześnie są delikatne dla skóry. To nowoczesne dwufazowe płyny do demakijażu całej twarzy oraz oczu. Dostępne w szerokiej ofercie wariantów, dzięki czemu każda z nas może znaleźć w Oriflame płyn do demakijażu, który będzie dopasowany do rodzaju jej cery.

demakijaz

Ważne jest również to, by używać preparatów do demakijażu w odpowiedni sposób. Przede wszystkim pamiętajmy, aby nie trzeć mocno skóry twarzy. Nasączony preparatem do demakijażu wacik delikatnie przykładamy do skóry pozwalając mu działać. Dopiero po chwili delikatnie ścieramy makijaż. To bardzo ważne. Silne tarcie skóry może bowiem doprowadzić do mikrouszkodzeń. Co więcej, sprawia, że szybciej traci ona swoją jędrność. A tego przecież chcemy uniknąć.