Zasady ubierania się do filharmonii są bardzo podobne jak w przypadku stroju do opery lub teatru. Jednak w teatrze coraz częściej odchodzi się od stroju formalnego na rzecz nieco bardziej luźniejszych stylizacji. Najlepiej jednak ubrać się tak jak do pracy lub formalnie. Mile widziane są także stroje eleganckie, zwłaszcza w czasie premiery. Ważne jest jednak, aby do filharmonii ubrać się w nieco bardziej dostojnie niż na co dzień lub do pracy. Można postawić na strój wieczorowy. Idealnie sprawdzają się sukienki koktajlowe. Jest to doskonałe rozwiązanie podczas wieczornego seansu w filharmonii.
Sukienka – idealny strój do filharmonii
Sukienki powinny mieć prosty fason, delikatnie zarysowaną talię lub kształt litery A. Nie należy natomiast wybierać krótkich sukienek w kształcie princeski, które mogą być nieodpowiednie. Istotna jest również długość sukienki, która powinna sięgać co najmniej do połowy uda. Warto unikać również zbyt głębokich dekoltów. Natomiast jeżeli kreacja posiada odsłonięte ramiona warto owinąć je szalem lub żakietem. W przypadku wielkich wydarzeń w filharmonii, takich jak premiera, można założyć kreację do ziemi. Bardzo często informacje na temat stroju odnaleźć można na zaproszeniach na wydarzenie. Ponadto sukienki oraz stroje do filharmonii powinny być w ciemnych kolorach. Mogą to być
- czarny,
- granatowy,
- fioletowy,
- ciemnozielony,
- ale także intensywnie czerwony.
Natomiast pastele, beże oraz biel nie są najlepszym wyborem przy tego typu okazji. Należy unikać także intensywnych grafik, a także ozdobników. Lepiej postawić na szlachetne tkaniny, na przykład welur, aksamit, żorżetę, garniturową wełnę. Natomiast bawełna oraz jeans z pewnością nie sprawdzi się podczas wyjścia do filharmonii.
Spodnie do filharmonii
Oprócz sukienki do filharmonii wybrać można również spodnie. Zwłaszcza w przypadku kobiet nowoczesnych oraz stylowych, które cenią kobiece garnitury, a zatem spodnie w połączeniu z marynarką. Ważne jednak, aby założyć koszulę wykończoną koronką lub bardzo klasyczną koszulę. Idealnie sprawdzają się także nieco luźniejsze spodnie, a także dwurzędowa marynarka. Ważne jest, aby stylizacja została do pełna szpilkami lub innymi butami, które dodadzą jej elegancji. Jednak strój do filharmonii zależy także od pory roku. Dlatego w czasie zimy na sukienkę można włożyć elegancki płaszcz, który skutecznie zapobiegnie wyziębieniu. Natomiast w okresie lata bardzo ważne jest, aby nawet w upalne dni założyć rajstopy. Obecny trendy modowe często mówią jednak, aby zrezygnować z rajstop. Jednak filharmonia to miejsce tradycyjne, gdzie warto pamiętać o tego typu dodatki. Ponadto niezbędna jest biżuteria. Warto jednak zachować umiar. Dlatego wybierając większych kolczyki należy zrezygnować z naszyjnika. Można także wybrać bransoletkę oraz delikatny naszyjnik, zwłaszcza jeżeli bluzka lub sukienka posiada większy dekolt.
Comments (0)